muharrem-kose-cartjpg

Muharrem KÖSE

Uzmanlık: Psikolojik Danışman
Mail: –
Telefon: –

Özgeçmiş

1973 yılında Bergama’nın Aşağıkırıklar köyünde doğdum. İzmir özel fatih Kolejinden mezun olduktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünüm bitirdim.

1996 yılının eylül ayında Dilovası Mehmet Zeki Obdan ilkokuluna sınıf öğretmeni olarak atandım. Bir buçuk yıllın sonunda 1998 yılı nisan ayında asıl branşım olan psikolojik danışmalık kadrosuyla derince piri reis ilköğretim okuluna atandım ve aynı yılın ağustos ayında İstanbul küçük yalı levazım maliye okulunda asteğmen adayı olarak başlayan askerliği Serhat İlimiz Kars’ ın Şahnalar hudut taburundan 1999 yılının kasım ayında – 17 ağustos felaketinin hemen sonrası-son buldu tekrar kocaeli’ne döndüm depremle sarsılmış bir Kocaeli Deprem sonrası yeniden yapılanma çalışmalarında görev aldım.

Milli eğitim bakanlığı ve unicefin ortaklaşa yürüttüğü psikosoyal okul projesinin (sınıf temelli müdahale, grupla psikolojik danışmanlık, debriefing, psikoeğitim) her bir evresinde görev aldım. Projenin ülke çapında yaygınlaşması amacıyla yapılan çalışmalara(Muğla ve Balıkesir) eğitimci olarak katıldım. Psikolojik Travma alanında edindiğim tecrübelerimi ile 2004 Bingöl depremi sonrası Bingöl Psikososyal projesine çalışmalarına süpervizör olarak katıldım.

2000 yılında ve Baba Destek Programı ile tanıştım ve bu tanışıklık sonrası Anne Çocuk Eğitim Vakfı gönüllüsü olarak, Baba Destek Programı grupları açarak babalarla çalışmalarıma devam etmenin yanı sıra ,BADEP gözlemcisi ve eğitiçi eğitimcisi olarak çalışmalarım halen devam etmektedir.

Deprem sonrası psikosoyal okul projesi ve Baba Destek Programı çalışmalarını yürütürken bir yandan da Eğitim Bilim Emekçileri Sendikasının (Eğitim-Sen) sade bir üyeliğinden 2000 yılında yapılan genel kurulda yönetim kurulu üyeliğine seçildim ve beş yıl devam edecek sendika yönetim kurlu yaşantım başlamış oldu.
2002 yılında hayatımda önemli bir dönüm noktasını oluşturacak bir kara aldım ve Bakış Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ve Community Stres Prevention Center İsrail “Aile Terapisi Temel Eğitimi (200 Saatlik)” Eğitim Çalışmasına başladım ve haziran 2004 yılında bu eğitmi tamamladım 2005 yılında aynı kurumda Aile Terapisi İleri Düzey Eğitimi (170 saatlik Süvpervizyon Eğitimi)” Eğitim Çalışması başladım aynı zamanda Ortadoğu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi “Aile ve Evlilik Terapisi” 1. Seviye Kuramsal ve Uygulamalı Eğitim Çalışmasına katıldım.

Transaksiyonel analizle tanışmam 2000 li yıllara dayansa da kuramsal temelde eğitimsel ilişkimiz ancak 2005 yılında başlayabildi. 2006 yılında transaksiyonel analiz 202 eğtimimi tamamladım
2004 ylında yaşamımda radikal bir değişiklik yaptım ve medeni halimi “Bekar” dan “evli” ye cevirdim. İyide yapmışım.

Aile danışmanlığı ile iyice haşır neşir oluşum ve o güne kadar oluşan birikimler Yüz Yüze Eğitim ve Danışmanlığın doğmasına yol açtı. 2005 yılında kurucu ortağı olduğum Yüz Yüze halen yaşamımda önemli bir yer tutmakta
Okullarda Arabuluculuk Eğitimi,Çözüm Odaklı Kısa Danışmanlık Yaklaşımı, Boşanma Arabuluculuğu, Kognitif Terapi İlkeleri ve Depresyon Tedavisinde Uygulanması, Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi, Bağımlık Eğitimi,Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi,Cinsel işlev bozuklukları katıldığım eğitimlerin bir kısmı. Halen öğrenme çabam devam ediyor…

Bu cebime koyduğum eğitimler sonucu bir çok eğitim yaptım, çok seminer verdim. ikisini de yapmayı çok severim.

Yüz yüze danışmanlıkta aile ve cift danışmanı ve bir ilköğretim okulunda psikolojik danışman olarak çalışmaktayım
Halen yaşıyorum…

  • Aile Terapisi
  • Öğrenci Koçluğu
  • Cinsel Terapi
  • Bireysel danışmanlık
  • Eğitim Danışmanlığı
  • Kurumsal Eğitimler
  • Aldatma
  • Erken Boşalma
  • Vajinusmus
  • Online Terapi

Eğitim

logo-kocaelipsikoloji

Psikolojik Danışman

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü